Düğün günü şık olmanız neredeyse her şeyin önüne geçer. Şık olmak için bütün koşulları ayarlarsınız. Gelinliğiniz, saçınız, makyajınız, duvağınız, aksesuarlarınız ve gelin ayakkabınız… Her şey baştan aşağıya mükemmel görünmektedir. Bunun için düğün öncesinde bir sürü hazırlık yaparsınız. Ayakkabı seçimi de bu hazırlıkların içerisindedir. Genelde gelinliğin altına topuklu ayakkabı modelleri seçilir. Birbirinden şık topuklu ayakkabı modelleri her bayanın gönlünü fethedecek güzelliktedir. Özellikle de boy problemi olan bayanlar topuklu ayakkabı konusunda ısrarcı olurlar. Topuklu ayakkabılar görsellik bakımından oldukça güzeldir fakat kullanım açısından sizi yoracağı da kesindir.

 

Düğünün ilk başlarında bu durum sizi çok fazla rahatsız etmez. Rahat hareket edersiniz ama günün ilerleyen saatlerinde ayaklarınızın ne kadar yorulduğunu anlamaya başlarsınız. Düğün günü yüksek topuklu ayakkabılarla saatlerce gezecek olmanız çok yorulmanıza neden olacağı gibi ayaklarınızın da şişmesine ve hatta su toplamasına neden olabilecektir. Bu durumda hareket etmeniz de çok zor olacaktır. Bu nedenle alternatif bir ayakkabı bulundurmalısınız yanınızda. Sizin oldukça rahat etmenizi sağlayacak cinsten. Bu sebeple yedek gelin ayakkabısı seçimi konusunda daha dikkatli davranmanız gerekmektedir. Bu ayakkabıların da elbette gelinliğinizle uyumlu ve şık olması gerekir.

El İşi ve Dantel Babetler

Salona ihtişamlı bir şekilde giriş yaptıktan sonra daha rahat şekilde hareket edip misafirlerinizi ağırlamanıza ve dans edip eğlenmenize olanak sağlayacak olan el işi ve dantel babetler daha doğru bir tercih olacaktır. Üstelik büyük taşlarla süslü olan ya da sade olan model çeşitleri ile en iyi seçenek bu ayakkabılar olabilir. Hatta sandalet bile kullanabilirsiniz.

Renkli ayakkabılar

Yine düztaban olan ancak beyaz yerine farklı renklerde bulunabilen ayakkabılar da yedek ayakkabı olarak doğru bir tercih olabiliyor. Hatta aşkınızın hikâyesini anlatan desenli ayakkabılar da kullanabilirsiniz. Bunlar özel tasarım ayakkabılar arasında yer alıyorlar. Dilediğiniz deseni söyleyerek bu modellerin hazırlanmasını sağlayabilirsiniz.

Converse ayakkabılar

Belki de en çok tercih edilen yedek gelinlik ayakkabısı olarak karşımıza çıkan bu ayakkabılar sayesinde çok daha rahat bir düğün geçirmeniz mümkün olacaktır. Üzerinde farklı desenler bulunan modellerin yanı sıra dantel işlemeler bulunan değişik tarzdaki converse gelin ayakkabıları ile karşılaşabilmeniz mümkündür. Üstelik çok rahat olmaları daha enerjik bir gelin olduğunuzu gösterebilmenize de olanak sağlayacaktır. Bunların da topuklu olanları bulunduğundan oldukça rahat edebileceğinize de emin olabilirsiniz.

Küçük topuklu ayakkabılar

Yine de klasik tarzdan vazgeçemiyorsanız yüksek topuklu gelin ayakkabılarınızdan bıktığınızda çok daha rahat bir şekilde kullanabileceğiniz küçük topuklu yedek gelin ayakkabılarından kullanmanız da faydanıza olacak ve sizi rahat ettirecektir.